20 lat specjalizacji

Rekuperacja

Od ponad 20 lat jesteśmy specjalistami w dziedzinie wentylacji i rekuperacji. Rekuperacje wykonujemy w Szczecinie i okolicach.

Stosujemy kanały okrągłe i prostokątne sztywne z blachy ocynkowanej aby zapewnić możliwie najmniejsze opory. Dodatkowo całą instalację izolujemy wełną mineralną.

Co możemy dla Ciebie zrobić:

  • zaprojektujemy instalację wentylacyjną z rekuperatorem
  • dostarczymy potrzebne materiały (kanały i kształtki wentylacyjne)
  • wykonujemy montaż instalacji
  • dokonujemy rozruchu instalacji
  • szkolimy użytkowników
  • serwisujemy rekuperatory

Wyślij zapytanie już teraz!

Sprawdzone firmy

Rekuperatory

W naszej ofercie znajdują się rekuperatory sprawdzonych firm: Samsung, Mitsubishi Electric, StorkAir, Brink, Pro-vent, Ostberg itd.

Rekuperatory

Mitsubishi Electric Lossnay

Centralki wentylacyjne Mitsubishi Electric Lossnay LGH z odzyskiem ciepła na wymienniku krzyżowym zostały przystosowane do zabudowy i rozprowadzenia powietrza do poszczególnych pomieszczeń przy pomocy kanałów wentylacyjnych.

Wymiennik krzyżowy wykonano w specjalnej technologii, która pozwala na odzysk nie tylko ciepła, ale również wilgoci.

Odzysk wilgoci zapobiega wykraplaniu się wody i konieczności odprowadzenia skroplin z rekuperatora.

Takie rozwiązanie pozwala zamontować rekuperator w każdej pozycji.

Oprócz standardowych trybów bardzo wysokich, wysokich i niskich obrotów, rekuperator posiada tryb bardzo niskich obrotów, zapewniając bardziej dynamiczny zakres nastawy nawiewu powietrza oraz uniwersalność zastosowania w różnych warunkach montażu, przyczyniając się do większej energooszczędności.

Zastosowanie zaawansowanego sterownika naściennego PZ-60DR-E pozwala na programowanie pracy tygodniowej.

Rekuperatory

Samsung ERV

Rekuperatory Samsung z serii ERV modele RHF mogą być podwieszane pod sufitem oraz w każdej innej pozycji.

Odzysk wilgoci na wymienniku powoduje brak powstawania skroplin.

W trybie pracy Auto, w zależności od różnicy temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz, rekuperator automatycznie steruje obejściem wymiennika (bypass).

Takie rozwiązanie zapobiega zjawisku niepożądanego podgrzewania powietrza, nawiewanego do pomieszczenia w okresach przejściowych (wiosna, jesień), gdy np. w pomieszczeniu panuje temperatura 25°C (zyski ciepła), a na zewnątrz temperatura wynosi 20°C.

Rekuperatory SAMSUNG RHF pracują bez dodatkowej nagrzewnicy powietrza aż do temperatury zewnętrznej -15°C.

Urządzenia wyposażono w bardzo dokładne filtry powietrza klasy F8.

Moc elektryczna modelu RHF025EE na najniższym biegu to tylko 85 W.

Pobierz katalog rekuperatorów Samsung ERV RHF

Rekuperatory

J.E. StorkAir

Rekuperatory firmy StorkAir zapewniają zrównoważoną i niezależną od warunków atmosferycznych wentylację w budynkach.

Powietrze zanieczyszczone i zużyte jest usuwane z określonych pomieszczeń, a jednocześnie identyczna ilość czystego powietrza jest nawiewana przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji i przepływów powietrza pomiędzy pomieszczeniami.

Rekuperatory StorkAir cechują się wieloma zaletami, takimi jak: efektywność, oszczędność energii, higiena, łatwość obsługi, perfekcyjne dobranie pojedynczych komponentów.

Rekuperatory StorkAir posiadają krzyżowy, przeciwprądowy wymiennik ciepła, dzięki czemu mogą przekazywać energię cieplną z powietrza zużytego.

Stopień odzysku ciepła z rekuperacji wynosi ok. 90%, co wpływa na oszczędność kosztów ogrzewania.

Dodatkowo rekuperatory StorkAir posiadają impulsową nagrzewnicę wstępną, która jest załączana przy bardzo silnych mrozach.

Rekuperatory

Brink

Rekuperatory Brink Renovent wyposażone są w krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła, który odzyskuje ciepło ze sprawnością do 95% a także energooszczędne wentylatory zasilane prądem stałym.

Dodatkowo mogą być wyposażone w automatyczny by-pass, który latem zapewnia szybką wymianę nagrzanego podczas dnia powietrza, znajdującego się w pomieszczeniach, na chłodne, zewnętrzne powietrze nocne.

Rekuperatory firmy Brink posiadają system zabezpieczający przed szronieniem, który zapewnia ochronę przed zamarznięciem.

W przypadku wystąpienia szronienia wymiennika, urządzenie automatycznie obniża obroty wentylatora świeżego powietrza, aż do momentu rozmrożenia wymiennika.

Clima-Comfort

Królowej Korony Polskiej 24 p.106
70-486 Szczecin

firma@clima-comfort.com.pl
+48 91 422 70 32
+48 697 677 767