Wentylacja mechaniczna – Szczecin

Clima- Comfort z siedzibą w Szczecinie zajmuje się projektowaniem i montażem systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wśród oferowanych przez nas rozwiązań znajduje się wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Podstawową jej zaletą jest odczuwalny komfort klimatyczny, czystość i świeżość powietrza, otrzymywana dzięki stałej wymianie zużytego powietrza na powietrze świeże. Świadczymy usługi na rzecz klientów indywidualnych i firm. Wykonujemy wentylacje w pomieszczeniach mieszkalnych i hotelach, w biurach i budynkach użyteczności publicznej, w sklepach, halach produkcyjnych i technologicznych, lokalach gastronomicznych i restauracjach. Posiadamy 20-letnie doświadczenie w branży oraz dogłębną wiedzę na temat najnowszych zdobyczy technologicznych, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług i zadowolenie naszych klientów.

Wentylacja mechaniczna. Clima- Comfort Szczecin

Wentylacja mechaniczna. Clima- Comfort Szczecin
Wentylacja mechaniczna polega na wymuszeniu ruchu powietrza przez wentylatory. Jej rolą jest dostarczenie odpowiedniej ilości świeżego powietrza do budynku oraz usunięcie z pomieszczeń powietrza zanieczyszczonego. Od wentylacji grawitacyjnej odróżnia ją możliwość regulacji ilości dostarczanego do budynku powietrza, niezależnie od warunków atmosferycznych. Pozwala ona na precyzyjne sterowanie intensywnością wymiany powietrza – zwykle składa się z kilku niezależnych wentylatorów, z których każdy może być zaopatrzony w swój własny czujnik. Wentylator może także współpracować z programatorem.

Ogromną zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość odzysku ciepła, czyli rekuperacji. Taka wentylacja mechaniczna pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania budynku nawet o 50%. Pozwala także znacząco poprawić jakość powietrza, a przez to wpływa na komfort użytkowania wentylowanych pomieszczeń.