Projektowanie i wykonawstwo

Wentylacja

Profesjonalne projektowanie i wykonawstwo wentylacji i klimatyzacji w Szczecinie i okolicach.

Najwyższy poziom świadczonych usług oraz profesjonalne doradztwo techniczne. Współpracujemy z najbardziej cenionymi producentami urządzeń z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

W zakresie wentylacji projektujemy i wykonujemy:

  • wentylację w budynkach mieszkalnych, hotelach
  • wentylację w biurach i budynkach użyteczności publicznej
  • wentylację lokali gastronomicznych, restauracji i kuchni
  • wentylację w halach produkcyjnych i technologicznych
  • wentylację w malarniach proszkowych

Wyślij zapytanie już teraz!

Wentylacja

Zakres prac

Wszystkie projekty uzgadniamy z Sanepidem, Państwową Inspekcją Pracy i pożarnikami.

Kompleksowo wykonujemy instalacje wentylacji mechanicznej, specjalistyczne instalacje wentylacji chemio- i kwaso- odporne, dygestoria, okapy, odciągi miejscowe.

Zajmujemy się wyciszaniem i usprawnianiem instalacji już wykonanych.

Wykonujemy ekspertyzy budowlane, pomiary i regulacje systemów wentylacji, oraz pomiary głośności instalacji wentylacji w Szczecinie.

Zapewniamy przeglądy i serwis central wentylacyjnych oraz central klimatyzacyjnych.

Wentylacja

Co oznacza skuteczna wentylacja?

Wentylacja jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania użytkowników w różnych budynkach.

Obiekty, w których wentylacja jest konieczna to np. szpitale, banki, biura, szkoły, hotele, centra handlowe itd. Brak skutecznej wentylacji może spowodować bóle głowy, mdłości, senność itp.

Do dostarczania czystego i świeżego powietrza oraz zapewnienia odpowiednich warunków pracy, stosuje się centrale wentylacyjne – klimatyzacyjne. Dzięki tym urządzeniom można wentylować lub klimatyzować duże kubatury. Ważnym elementem central wentylacyjnych jest wymiennik ciepła tzw. rekuperator. Służy on przede wszystkim do odzyskiwania ciepła z powietrza usuwanego. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ sprawność odzysku ciepła w nowoczesnych centralach wentylacyjnych wynosi ok. 70-85 %.

Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne zostały zaprojektowane w celu dostarczania świeżego powietrza do budynków. W zależności od rodzaju obiektu można zastosować różne konfiguracje central. Urządzenia tego typu charakteryzują się szerokim zakresem wydatku powietrza oraz możliwością zapewniania odpowiednich parametrów komfortu cieplnego takich jak odpowiednia temperatura czy wilgotność powietrza. Należy pamiętać o przeglądach technicznych central wentylacyjnych w celu uniknięcia awarii. Prowadzimy serwis central wentylacyjnych w Szczecinie i okolicach.

Dystrybucja powietrza odbywa się za pomocą kanałów wentylacyjnych, które mogą być okrągłe lub prostokątne. W zależności od wydatku powietrza i możliwości montażu, dobiera się odpowiedni kształt kanału.

Clima-Comfort

Królowej Korony Polskiej 24 p.106
70-486 Szczecin

firma@clima-comfort.com.pl
+48 91 422 70 32
+48 697 677 767