Projektowanie i wykonawstwo

Wentylacja

Profesjonalne projektowanie i wykonawstwo wentylacji i klimatyzacji w Szczecinie i okolicach.

Projektujemy i wykonujemy systemy wentylacyjne w Szczecinie i okolicach. Zapewniamy najwyższy poziom świadczonych usług oraz doradztwo techniczne. Współpracujemy z najbardziej cenionymi producentami urządzeń z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. W zakres naszych usług wchodzi projektowanie i wykonywanie wentylacji:

 • w budynkach mieszkalnych i hotelach
 • w biurach i budynkach użyteczności publicznej oraz urzędach
 • w lokalach gastronomicznych, restauracjach , kuchniach
 • w halach produkcyjnych i technologicznych
 • w malarniach proszkowych
 • w gabinetach lekarskich ,dentystycznych
 • w sklepach i hurtowniach
 • w garażach podziemnych
 • w aptekach
 • w bankach
 • stacje benzynowe

Zapewniamy także regularne przeglądy techniczne central wentylacyjnych.

Wyślij zapytanie już teraz!

Systemy wentylacyjne – zakres prac. Szczecin i okolice

Wszystkie realizowane projekty uzgadniamy z Sanepidem, Państwową Inspekcją Pracy i pożarnikami. Kompleksowo wykonujemy instalacje wentylacji mechanicznej, specjalistyczne instalacje wentylacji chemio- i kwaso-odporne, dygestoria, okapy, odciągi miejscowe. Wyciszamy i usprawniamy już wykonane systemy wentylacyjne. Wykonujemy ekspertyzy budowlane, niezbędne pomiary i regulacje systemów wentylacji, a także pomiary głośności instalacji wentylacji, a także zapewniamy przeglądy i serwis central wentylacyjnych oraz central klimatyzacyjnych w Szczecinie i pobliskich miejscowościach.

Wentylacja

Na czym polega skuteczna wentylacja? Usługi Clima-Comfort w Szczecinie

Wentylacja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania użytkowników w budynkach o różnym przeznaczeniu. Do obiektów, w których zapewnienie wentylacji jest niezbędne, należą między innymi szpitale, banki, szkoły, hotele, centra handlowe itd. Jej brak może powodować bóle głowy, mdłości, senność oraz szereg innych problemów zdrowotnych.
Do dostarczania czystego, świeżego powietrza oraz zapewnienia odpowiednich warunków pracy stosuje się centrale wentylacyjne – klimatyzacyjne, które umożliwiają wentylowanie lub klimatyzowanie dużych kubatur. Istotnym elementem takich central jest wymiennik ciepła, tzw. rekuperator. Służy on przede wszystkim do odzyskiwania ciepła z usuwanego powietrza. Zastosowanie takiego rozwiązanie pozwala zminimalizować koszty ogrzewania – sprawność odzysku ciepła w nowoczesnych centralach wentylacyjnych wynosi ok. 70-85%. W zależności od rodzaju obiektu można zastosować różne konfiguracje central. Urządzenia te charakteryzują się szerokim zakresem wydatku powietrza oraz możliwością zapewnienia odpowiednich parametrów komfortu cieplnego – temperatury i wilgotności powietrza. Dystrybucja powietrza odbywa się za pomocą kanałów wentylacyjnych, które mają okrągły bądź prostokątny kształt – uzależnione jest to od wydatku powietrza i możliwości montażowych.

Clima-Comfort

Królowej Korony Polskiej 24 p.106
70-486 Szczecin

firma@clima-comfort.com.pl
+48 91 422 70 32
+48 697 677 767